• Splitboard to snowboard, który po rozpięciu i naklejeniu fok daje  dużą swobodę poruszania się w górę stoku. Po dotarciu do celu deskę łączymy, zmieniamy pozycję wiązań i jest gotowa do zjazdu.
  Najpierw jednak wypada zastanowić się skąd się wzięła idea. Na moment zahaczymy o lata 60-te, konkretnie 1965 rok, wtedy powstał Snurfer. W zamierzeniu zabawka, którą amerykański inżynier chemii, Sherman Popen skonstruował dla córki, łącząc ze sobą dwie narty. Na snurferze swoją przygodę zaczynał między innymi Jake Burton, jeden z trzech osób, których działalność konstruktorska doprowadziła w latach 70-tych do powstania snowboardu.
  Na początku lat 90-tych kolejny Amerykanin – Bret „The Cowboy” Kobernick, bierze piłę tarczową i rozcina snowboard wzdłuż osi podłużnej na dwie równe części. Później implementuje do niego wiązania skiturowe, wymyśla sposób ponownego łączenia desek do zjazdu, tworząc w ten sposób pierwszy splitboard.
 • Odrobinę później Kobernick spotyka właściciela firmy Voilé Mountain Equipment, który to dostrzega potencjał dla poza trasowego wykorzystania tego nowatorskiego rozwiązania.
  W splitboardzie najważniejsza jest możliwość swobodnego przemieszczania się w terenach oddalonych od popularnych miejscówek. Łatwo dostępne tereny przy wyciągach szybko po opadzie zostają doszczętnie rozjeżdżone. Chcąc dostać się w nietknięte jeszcze miejsca trzeba szybko przemieszczać się w terenie, pokonując wiele kilometrów w miękkim śniegu. Wtedy idealnym rozwiązaniem staje się deska rozcięta na pół z podklejonym fokami oraz para kijków turystycznych oraz oczywiście stosowna dawka zapału i ciekawości do eksplorowania nowych rejonów górskich.
  Splitboarding to rozwiązanie dla osób pragnących szkolić się z dala od wyciągów. Splitboarding to oderwanie od codzienności , to wolność. Pozwala na eksplorację nietkniętych przestrzeni, pozwala odkryć siebie…

CAMPY

Splitboard Camp jest dla tych wszystkich snowboardzistów, którzy będą bardziej niż szczęśliwi, aby zmierzyć się z kilkugodzinną wspinaczką, aby wybrać idealną linię w puchu. Można szkolić się indywidualnie lub dołączyć do grupy innych uczestników, którzy dzielą się swoją pasją. Skorzystaj z  okazji, aby doświadczyć snowboard’u w zupełnie nowy sposób. Pokażemy w jaki sposób splitboard faktycznie działa, łączy on nieograniczone możliwości zwiedzania gór z jazdą na snowboardzie. Dla nas to cały świat. Biwakowanie w górach, niesamowite zjazdy oraz niezapomniane chwile.

Obozy splitboard’owe, które dają unikalną szansę odkrywania backcountry obok zalet freerid’u, można dowiedzieć się jak bezproblemowo radzić sobie na splitboard’zie. Nasi doświadczeni i certyfikowani instruktorzy planują trasy którymi będziemy podążać, zapewniają wsparcie przez cały czas, ale także wprowadzą w podstawy bezpieczeństwa lawinowego, w teorii i praktyce.
Byśmy mogli pielęgnować wspomnienia, prawie wszystkie obozy są zwieńczone wideo i sesją zdjęciową.

NADCHODZĄCE CAMPY:

Zainteresowany? Zapisz się!

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf307v6ImIe3_04TUvGZWehpadj1AY6ph8jFOTRZq6qrsipag/viewform

BIWAKI

  Zainteresowany? Zapisz się!

  https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf307v6ImIe3_04TUvGZWehpadj1AY6ph8jFOTRZq6qrsipag/viewform

  SZKOLENIA

  Zakres szkolenia:

  • zapoznanie ze sprzętem,
  • techniki podejść, zwrotów,
  • ergonomia,
  • skuteczność działań,
  • bezpieczeństwo w górach,
  • jazda poza trasowa, (teren dobierany do umiejętności kursantów)

  * Szkolenie z wypożyczeniem sprzętu (splitboard, foki, wiązania, kije teleskopowe) 150 zł/godz/os.
  * Szkolenie splitboardowe – sprzęt własny 100 zł/godz/os.
  * Wypożyczenie ABC – 150 zł/dzień

  Podane kwoty są kwotami netto.

  WYPOŻYCZALNIA

  Splitboard:

  1 dzień – 150 zł
  7 dni      – 700 zł

  KAUCJA – 1500zł