• Szkolenia podzielone są na kilka specyfikacji tak, aby najbardziej zbliżyć się do potrzeb i sprostać oczekiwaniom naszych Riderów. Wszystkie kursy prowadzone są przez wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę instruktorów, którzy pomimo sporego stażu snowboardowego doszkalają się corocznie i rozwijają zdolności metodyczno/szkoleniowe.
  • Każde zajęcia poprzedzone są krótką rozgrzewką i kilkoma słowami wprowadzenia odnośnie bezpieczeństwa na stoku i w terenie. Całość prowadzona jest wg wytycznych SITS (Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Snowboardu), które to szkoli Nas, abyśmy mogli sprawniej i bezpieczniej szkolić Was.

Rookie

Szkolenia dla osób rozpoczynających przygodę z deską, obejmują fazy: zapoznania się ze sprzętem i jego obsługą, bezpieczeństwo na stoku, nauką jazdy wyciągiem, pokażemy również co, jak, kiedy i dlaczego.

Adept

Dla osób mających podstawy już za sobą. Nadal jednak nieczujących się pewnie na desce i chcących tej pewności nabrać.

Pro

Na tych zajęciach poruszane są (teoretycznie oraz praktycznie) aspekty dotyczące doskonalenia jazdy na snowboardzie. Poprzez 7 podstawowych technik jazdy oraz switch (jazda tyłem), elementy freestyle, jazda terenowa, podstawy freeride’u. Skupiamy się na detalach, które często znacząco wpływają na całość przebiegu techniki czy szkolonego elementu.

Freestyle

Zajęcia w snowparku, gdzie będziecie mieli okazję doszkolić się na hopach i railach/box’ach, skorygować błędy hamujące dalszy progres, czy też spróbować całkiem nowych rzeczy. Prowadzimy również sporo zajęć freestyle’owych poza snowparkiem, gdzie w miłej atmosferze „wpływamy na lepsze czucie deski”. Buttering (czyli mnóstwo elementów na stoku tj.: presy, noserolle/tailrolle, obroty płaskie, olki… etc.) to, co można z deską zrobić bez skoczni i poręczy, nadal robiąc freestyle. Dużo zabawy, radości i zaskoczenia z progresu bez strachu. Zapraszamy wszystkich!

Freeride

Szkolenie obejmuje:
Przebywanie zimą w górach,
Poruszanie się poza trasą (splitboard/rakiety – wypożyczamy za dopłatą).
Jazda poza trasowa, wizualizacja przejazdów ( dobieramy trudność trenu do umiejętności kursantów),
Szkolenie freeride’owe,
Praktyczne szkolenia o tematyce: zagrożenie w górach/lawiny,
Szkolenie praktyczne ze sprzętem lawinowym (łopata, sonda, praca na detektorach lawinowych, krótkofalówki) zastosowanie i obsługa plecaka ABS (praktyka, odpalenie za dopłatą),
Nagrywamy przejazdy i zajęcia szkoleniowe (GoPro). Wysyłamy obrobione edity.

Szkolenia lawinowe

Ten segment edukacji dedykowany jest nie tylko sprawnym rider’om ale również osobom, które w górach nie używają deski czy nart. Zajęcia przeznaczone są dla osób, które świadomie i bezpiecznie chcą (głównie zimą) w górach działać. Nasza szkoła sugeruje każdemu poszerzanie horyzontów oraz zgłębianie zagadnień związanych z bezpieczeństwem w górach/na śniegu. Pokażemy jak przygotować i zaplanować górskie pomysły. Czego nie nosić, a co zawsze ze sobą mieć. Jak obserwować pogodę i teren. Czego unikać, a co bezwzględnie zrobić. Jak zachować się podczas zagrożenia (zejście lawiny) oraz jak najsprawniej przeprowadzić (samemu lub w grupie) akcję poszukiwawczo-ratowniczą po zasypaniu przez lawinę. Szkolenie podzielone jest na część teoretyczną, podczas której próbujemy przybliżyć tematy bezpiecznego poruszania się w terenie i zaznajomić się ze sprzętem. Część druga (praktyczna) to działanie podczas symulowanej akcji poszukiwawczo – ratowniczej z użyciem detektora, sądy, łopaty.

Działamy na najwyższej jakości sprzęcie przy współpracy z Naszymi sponsorami/partnerami (ABS – plecaki wypornościowe/lawinowe, Black Diamond – sondy i łopaty lawinowe, raki, czekany itp., Mammut – detektory lawinowe, Motorola – radiotelefony/łączność, Rakiety śnieżne TSL, Pajak – specjalistyczna odzież wysokogórska, GoPro – rejestracja działań i analizy).

Pamiętajmy, że szkolimy się nie tylko dla siebie. W górach od Naszych umiejętności może zależeć zdrowie lub życie innych.